ایران بزرگدر پاسخ به نیاز روزافزون به انرژی الکتریکی در ایران و عدم تولید توربین و تجهیزات جانبی آن در کشور، شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) که یکی از زیرمجموعه‌های اصلی گروه مپنا است در تابستان سال 1378 تاسیس و تولید توربین‌های بزرگ گازی در کارخانجات خود واقع در فردیس کرج (سی کیلومتری تهران) را از اواخر سال 1380 آغاز نمود. از آن زمان تاکنون و به منظور پوشش نیاز رو به رشد داخلی و خارجی به این محصولات، تأسیسات و ظرفیت کارخانه مرتباً افزایش یافته و به قریب 40 واحد در سال رسیده است.

در حال حاضر شرکت توگا با ثبت تولید و تحویل بیش از 300 واحد توربین‌های گاز و بخار نیروگاهی به بازار ایران و منطقه خاورمیانه در کارنامه خود، یک بازیگر بین‌المللی در صنعت توربین محسوب می‌گردد.

شرکت توگا به عنوان بخشی از گروه مپنا و به منظور افزایش ارزش ارایه شده به مشتریان این گروه، نقش یک تأمین‌کننده‏ مطمئن و برتر محصولات و خدمات مربوط به توربین و سایر تجهیزات دوار را در گروه ایفا نموده است. این شرکت بر آن است تا محصولات و خدمات مورد درخواست در محدوده وسیعی از مشتریان داخل و خارج کشور را ارایه کند، به طوری که با کارایی و هزینه مناسب، همراه با پشتیبانی فنی برتر، به عنوان یک تأمین‌کننده قابل اعتماد در صنایع نیروگاهی و نفت و گاز شناخته شود.